Otevírání offshore bankovních účtů

OTEVÍRÁNÍ BANKOVNÍCH ÚČTŮ

Otevření bankovního účtu pro offshore nebo onshore společnost je téměř nezbytností, v některých jurisdikcích je to povinnost.

Pokud není offshore společnost založená pouze za účelem držby podílů ve firmách, na bankovní účet budou přicházet a z účtu odcházet platby za faktury. Ale i holdingová společnost by měla alespoň jednou ročně dostat dividendy ze zisku za podíly, které drží. Při rozhodování, kde založit společnost, by se měl brát v úvahu i výběr vhodné banky.

Některé banky, sídlící hlavně v onshore jurisdikcích, apriori odmítají offshore společnosti jako své klienty. Je velmi problematické otevřít si účet pro offshore společnost v domácí bance bez toho, aniž byste bance nesvěřili, kdo je skutečný vlastník společnosti a kdo bude mít přístup k účtu, případně na koho bude vystavena platební karta.

Offshore bankovní účty jsou nejen pro firmy, ale i pro fyzické osoby. Asistujeme při výběru správné zahraniční banky, výběru měny nebo měn, na které je účet veden, a zajišťujeme našim klientům celý proces otevření.
Našimi bankovními partnery jsou prověřené banky s dlouholetými zkušenostmi v oblasti privátního, retailového a firemního bankovnictví.

Spolupracujeme pouze s bankami, které dodržují diskrétnost, absolutní respektování bankovního tajemství a mají kvalitní servis ohledně péče o zákazníka. Upozorňujeme, že ve většině států Evropské unie, a hlavně na Slovensku a v Čechách, je minimálně dodržován institut o bankovním tajemství, dalo by se říci, že bankovní tajemství téměř neexistuje. Země s dlouholetým image pro diskrétní bankovní účty jsou nuceny podepisovat různé smlouvy o výměně informací o vedení účtů cizích zahraničních příslušníků, a nedoporučujeme proto v některých zemích účty otevírat.

Každá offshore banka si prověřuje své budoucí klienty, zdroj příjmů a je třeba předložit různé doklady s ohledem na příslušnou legislativu. Mezi standardně požadované doklady patří notářsky ověřený pas, občanský průkaz nebo řidičský průkaz, a potvrzení o vedení účtu v bance.

Otevření účtu může být proces, který trvá déle, někdy se čas od podání žádosti o otevření účtu může bez patřičné přípravy natáhnout na několik týdnů.

K bankovnímu účtu si můžete nechat vydat i platební kartu, např. Mastercard nebo Visa, se kterou můžete platit v milionech obchodů po celém světě nebo si vybírat hotovost v bankomatu.

HLAVNÍ VÝHODY OFFSHORE BANKOVNÍHO ÚČTU:

  • Vlastnictví většího množství prostředků na běžném účtu v domácí zemi může vést k problémům, že budete vytipován kriminálními živly a může vést k únosům, krádežím a vydírání.
  • V případě bankrotu a ručení za dluhy svým majetkem není offshore účet a prostředky na něm k dispozici exekučním a soudním orgánům v domácím státě a je chráněn před věřiteli.
  • V případě rozvodu nebo jiných problémů se společným majetkem je váš offshore účet v bezpečí před partnerem/partnery.
  • V případě uvalení jednorázové majetkové daně na vklady (hovoří se o výši sazby od 10 do 30 %), kterou navrhuje Mezinárodní měnový fond a Bundesbank, nebudou vaše prostředky zdaněny.
  • Diverzifikace finančních prostředků mimo evropský bankovní sektor, který je směrován do Bankovní unie, kde se počítá se zachraňováním bank na úkor vkladatelů.
  • Jednoduchý přesun mezi různými měnami, např. USD, EUR, GBP, CAD, AUD.
  • Účet lze založit i na dálku, není nutná osobní návštěva kamenné pobočky banky.
  • Velmi kvalitní personální zázemí offshore bank, kvalitní internet banking a další služby.
  • Možnost otevřít si vedle klasického účtu i brokerský a spravovat si vlastní portfolio investic, nebo si nechat svůj účet spravovat profesionálním správcem, výnosy z obchodování nejsou zdaněny.
  • Možnost propojit si svůj účet s e-commerce a přijímat platby za zboží a služby online a prostředky si ukládat v bezpečné zahraniční bance.

 

Další informace při osobním setkání
se zástupcem naší společnosti.
Kontaktujte nás