Únik informací společnosti Mossack and Fonseca

V médiích rezonuje nejnovější únik informací z panamské právnické společnosti Mossack and Fonseca o více než 200 tisíc offshore firmách a jejich klientech. Tento dalekosáhlý únik informací, za více než 40 let činnosti této společnosti, svědčí mimo jiné io závažném podcenění bezpečnostního rizika v komunikaci, tak jistě i v archivaci dat. Vypracována moderní strategie komunikace přes PGP šifrování a bezpečné archivování dat je v dnešní době nutností. Je to výzva pro všechny společnosti, co se věnují podobné problematice, aby zvýšily bezpečnost a investovaly do ochrany dat a v maximální možné míře zabránili podobným událostem.

Je třeba však upozornit, že problém je často i na straně klientů, kteří v rámci zóny pohodlnosti nechtějí přijmout bezpečné komunikační strategie, odmítají PGP šifrování, používají veřejné emailové služby jako gmail, hotmail, yahoo. V našich končinách často azet, centrum, nebo seznam. Sám Google nepovažuje službu gmail za soukromou, data uživatelů se pravidelně analyzují za účelem cílení reklam a jiných marketingových aktivit.

Vyzýváme vás, abyste začali brát vážně internetovou bezpečnost, naučili se používat šifrovanou komunikaci a posílali důležité dokuemnty a otázky prostřednictvím PGP Message.

Používání PGP komunikace není jednoduchá věc pro běžného uživatele, proto v průběhu dubna nabízíme možnost naučit se používat PGP a ochránit si svou komunikaci. Individuální školení v délce 30 minut je možné objednat na info@worldassets.cz (předmět emailu PGP), v ceně 1500KČ (20% sleva pro naše klienty).